Scanmatic Elektro solgt til OneCo

Scanmatic AS har sammen med de 3 minoritetsaksjonærene i selskapet solgt samtlige aksjer i Scanmatic Elektro AS til OneCo. Avtalen ble signert 15. juli og transaksjonen ble gjennomført den 11. august etter at konkurransetilsynet nylig godkjente eierskiftet.

Scanmatic Elektro ble etablert som et datterselskap av Scanmatic AS i 2012. Siden etableringen har 51% av aksjene i selskapet har vært eid av Scanmatic AS, mens 3 nøkkelansatte i selskapet har eid resterende 49%. Bakgrunnen for etableringen var å skaffe Scanmatic AS markedsadgang til å levere automasjons- og instrumenteringssystemer til store samferdselsprosjekter både ifm nyetablering og oppgradering av vei- og tunnellanlegg. Dette har begge selskaper lykkes godt med. Scanmatic Elektro etablerte seg raskt som en av landets ledende elektroentreprenører innen samferdsel, og morselskapet Scanmatic AS tok tilsvarende posisjon innen automasjon (SRO) og instrumentering i dette markedssegmentet.

Etter 8 år med vellykket samarbeid som har ført til sterk og lønnsom vekst, anses nå både markedsadgang og -andel, som resultat av etableringen som oppnådd. Basert på det ble beslutningen om å selge selskapets 51% av aksjene i Scanmatic Elektro tatt på slutten av fjoråret.  Scanmatic AS går med det tilbake til sin primære strategi som er å være en uavhengig teknologileverandør innen instrumentering, automasjon og industriell IT.

Vi ønsker Scanmatic lykke til videre under nytt eierskap og ser frem til å gjennomføre nye og spennende samferdselsprosjekter både sammen med dem og andre flinke elektroentreprenører fremover.  

 

Kim Steinsland

Administrerende direktør
kim.steinsland@scanmatic.no
Mobil +47 911 10 826

Kontakt oss

Forsvar og offshore

Christian Jørgensen
christian.jorgensen@scanmatic.no
+47 93 06 86 49

Samferdsel

Stig Yngvar Nilsen
stig.nilsen@scanmatic.no
+47 90 85 22 59

Energi og Miljø

Nils Lofstad
nils.lofstad@scanmatic.no
+47 91 64 79 22

Service og support

Clas J. Garcia de Presno
clas.presno@scanmatic.no
+47 92 41 78 26

Salgssjef

Marius Arion Nilsen
marius.nilsen@scanmatic.no
+47 95 84 90 67

Forretningsutvikler

Johannes Skar
Johannes.skar@scanmatic.no
+47 91 33 14 55

Ta gjerne kontakt med en av våre dedikerte selgere hvis du ønsker mer informasjon om Scanmatic og våre løsninger.