Mer trådløs ankerline overvåkning

Bidle:  Scanmatic Acoustic MLM montert på Submerged Turret Production (STP) buoy. (Courtesy APL Norway AS)

Scanmatic’s systemer gir situasjonsbevissthet og tidlig advarsel om uregelmessigheter.
Våre kostnadseffektive løsninger gir kritisk verdi for kundene våre i form av driftssikkerhet. Scanmatic fortsetter å bygge en track record for vår løsning for fortøyningslinjeovervåking (MLM) ved bruk av små undersjøiske sensorer med veldig lang batterilevetid og trådløs hydroakustisk kommunikasjon. Akkurat i det MLM-systemet som ble levert i fjor for Jubilee Buoy Turret Loading (BTL) offshore Ghana, kommer på nettet, har Scanmatic sikret seg en ny kontrakt med APL Norge for levering av et lignende system.
Denne gangen er MLM-systemet beregnet på en Submerged Turret Produktion (STP) som brukes av Ruby FPSO på MJ-feltet i Bengalbukta utenfor østkysten av India. De to leveransene er like, med den viktigste forskjellen er at sensorene i det nye prosjektet vil bli installert på fortøyningsleddene av ROV etter at bøyen er installert på feltet og koblet til FPSO.
Med en estimert batterilevetid på mer enn 10 år, vil de små sensorene overføre den målte fortøyningslinjevinkelen hvert 5. – 10. minutt. Dataene mates til et toppside-system for datapresentasjon og alarmhåndtering.

Scanmatic er stolt over å igjen jobbe med et prestisjefylt prosjekt med APL Norge og ser frem til nye muligheter til å levere våre pålitelige løsninger. Kontakt oss for mer informasjon.

Christian Jørgensen

Offshore og forsvar
Christian.jorgensen@scanmatic.no
+47 93 06 86 49

Kontakt oss

Forsvar og offshore

Christian Jørgensen
christian.jorgensen@scanmatic.no
+47 93 06 86 49

Samferdsel

Stig Yngvar Nilsen
stig.nilsen@scanmatic.no
+47 90 85 22 59

Energi og Miljø

Nils Lofstad
nils.lofstad@scanmatic.no
+47 91 64 79 22

Service og support

Clas J. Garcia de Presno
clas.presno@scanmatic.no
+47 92 41 78 26

Salgssjef

Marius Arion Nilsen
marius.nilsen@scanmatic.no
+47 95 84 90 67

Forretningsutvikler

Johannes Skar
Johannes.skar@scanmatic.no
+47 91 33 14 55

Salgslærling

Tor Andersen Ulltveit-Moe
tor.ulltveit-moe@scanmatic.no
+47 37 05 95 00

Ta gjerne kontakt med en av våre dedikerte selgere hvis du ønsker mer informasjon om Scanmatic og våre løsninger.